Z pohyblivých úrokových sazeb u hypotečních úvěrů nemá smysl v následujícím roce přecházet na fixní. Podle odborníků to vyplývá z výsledků čtvrtečního zasedání České národní banky (ČNB).

Guvernér Miroslav Singer po něm představil výhled na úrokové sazby centrální banky. Ten předpokládá, že by měly být zvýšeny nejdříve v roce 2016, pokud vůbec ke zvýšení v příštích letech dojde.

"Sazbám ČNB odpovídá výhled na pomalejší návrat tržních úrokových sazeb k 1% a výše. Také u hypoték by měly být nadále na rekordně nízké úrovni," říká Miroslav Novák, analytik ze společnosti Akcenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru