Energetické úspory. To je nová modla ekologických aktivistů, dokonce už větší než zavádění obnovitelných zdrojů energie za každou cenu. Novou vírou se už stihla nakazit i Evropská komise. Poslední návrh eurokomisaře pro energetiku Günthera Oettingera je toho jasným důkazem.

Po mnoha měsících debat, zda má být k roku 2030 stanoven povinný cíl snížení energetické náročnosti unijní ekonomiky, přišel Oettinger s cílem minus 30 procent. Spolu s tím přicházejí z Bruselu prapodivné studie, jež vyčíslují, o kolik zvýší zavedení povinných úspor tempo růstu HDP a zaměstnanost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.