Dnešní Ostrava stojí na křižovatce. Město proslavené těžbou černého uhlí a těžkým průmyslem se může proměnit v moderní průmyslové centrum sázející hlavně na IT. Budoucnost moravskoslezského regionu se minulý týden řešila na konferenci "Ostravsko, místo pro byznys", kterou spolupořádalo vydavatelství Economia a agentura EK Media. Prezident Národního strojírenského klastru a šéf holdingu Vítkovice Jan Světlík tam například upozornil, že takzvané tradiční průmyslové obory a inovace spolu úzce souvisejí. A informační technologie se prosazují i ve vzdělávání. Tradiční ostravské univerzity se například podílejí na rozvoji superpočítačového centra IT4Innovations, které v Ostravě nyní vyrůstá.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.