Tip

Milovníci doutníků si mohou vybrat z luxusní nabídky nejlepších značek z Kuby či Dominikánské republiky.

Z nabídky:

Rostbíf z pravé svíčkové s bramborovou kaší a zeleným chřestem     295 korun

Výběr chuťovek 12 kusů      240 korun

Sushi set     240 korun

Bugsy’s bar vsadil od počátku na koktejly a hlavně s pomocí „expatů“ budoval pražskou koktejlovou tradici. Václav Vojíř bar založil už v roce 1995, dnes je Bugsy’s spíše konzervativním podnikem zaměřeným na přípravu originálních koktejlů prvotřídní kvality. Proto sem nechodí příliš cizinců a náhodných hostů, ale z 90 procent stálá pražská klientela. V hlavní nabídce je zhruba 70 koktejlů, přičemž většinou jde o autorské receptury. Samozřejmě nechybí ani slušná sbírka single malt whisky čítající kolem 150 položek či prémiové koňaky z limitovaných edicí, v nichž je připraveno jen nějakých 2 tisíce lahví pro celý svět.

 

Za starým Kubáncem

Při vybírání koktejlů platí jednoduché pravidlo. Stačí sdělit profesionální obsluze preferované chutě a ona už doporučí koktejl, který určitě nezklame. Přesto jsme společně s Václavem Vojířem vybrali několik tipů, které patří buď k mimořádně úspěšným nebo kreativním koktejlům. První z nich je koktejl Old Cuban, který vzdáleně představuje jakousi noblesní variaci na slavné mojito – skládá se ze stařeného sedmiletého rumu a limetek, ale jeho významnou součástí je šampaňské, které mu dává až neuvěřitelné elegantní chuť.

Podívejte se, jak se připravuje mojito ze šampaňského:

Dalším zajímavým, spíše aperitivním koktejlem je svěží Thaitini, připravené z vodky, čerstvého koriandru a vodního melounu. A protože jeho výsledná chuť se odvíjí od zralosti melounu, ideální čas na jeho ochutnání nastává právě v létě. Povedený je také koktejl Almond Cigar, skládající se z tříletého rumu, amaretta a limetkové kůry, s nímž získal Václav Vojíř druhou cenu na koktejlovém mistrovství v Havaně. Dalším klenotem je Painkiller, nádherný drink namíchaný poprvé na Britských panenských ostrovech a servírovaný v tradičním plecháčku.

 

Kanapky nebo suši

Gastronomická nabídka v Bugsy’s baru je spíše doprovodná, neboť není cílem, za kterým by sem zákazníci chodili, takže slouží s mírnou nadsázkou hlavně na zahnání hladu. Ale protože celý podnik má laťku posazenou velmi vysoko, i podávaná jídla jsou připravena s maximální péčí, i když patří spíše do kategorie fast foodových či spíše finger foodových pokrmů. Například výběr kanapek je velmi vtipný a příjemně kreativní, vedle sebe se objevují zajímavé kombinace, jako je uzený pstruh s hořčičným krémem na vařeném plátku bramboru, foie gras s jablečným pyré či svíčková s wasabi krémem.

Velmi oblíbená je také variace suši, která se hodí jako ideální doprovod k šampaňskému. Z teplých jídel mohou hosté vyzkoušet rostbíf připravovaný z pravé svíčkové a podávaný s bramborovou kaší a zeleným chřestem, špíz z tygřích krevet či lehce pikantní kuřecí soté v indickém koření tandoori masala. Pokud má někdo chuť na dezert, ke koktejlovému stylu se hodí ananasové carpaccio s citronovým sorbetem, které se servíruje s jahodami a šampaňským.

 

Chronologie de Champagne

Majitel Bugsy’s baru je velkým příznivcem a milovníkem champagne a při jedné z návštěv sklepů společnosti Moët & Chandon dostal nápad na vybudování sbírky exklusivních ročníkových šampaňských Moët & Chandon a Dom Pérignon. A tak vznikl projekt Chronologie de Champagne, díky němuž si hosté Bugsy’s baru mohou vybrat a ochutnat z těch nejlepších archivních šampaňských, které jinak nejsou volně k dispozici.

Unikátní řada začíná šampaňským Moët & Chandon z roku 1921. Tento ročník patřil k nejlepším ročníkům století. Kdyby láhev opustila sklep třeba v roce 1930, bude už za svým zenitem. Jenže toto víno zrálo ve sklepě na kvasničných kalech neuvěřitelných 90 let a bylo odstřeleno až před několika lety, jen proto, aby mohlo být po přidání dozáže připraveno ve vrcholné kondici pro Bugsy’s bar. V nabídce je také řada butikových šampaňských, díky čemuž mohou hosté vybírat z neuvěřitelných 220 druhů.

Byznys a firemní klientela ocení noblesní prostředí s perfektním servisem. Klienti si mohou pronajmout celý bar na firemní večírek, pro vybranou společnost je možné připravit řízené degustace nejrůznějších produktů; od šampaňského až po prémiové koňaky.

 

Rozhovor se šéfbarmanem:  Jan Braniš

Jan BranisZe kterých ingrediencí rád mícháte koktejly a proč?

Nejraději míchám z rumu. Je mi ze všech destilátů nejsympatičtější a nejvíce mi chutná. Baví mě jeho široká chuťová paleta a nádech exotiky. Musím ale říct, že v poslední době přicházím na chuť také drinkům z whisky, hlavně z bourbonu.

Jaké jídlo, které jste ochutnal v poslední době, vás nejvíce překvapilo?

Na dovolené jsem ochutnal různé druhy hmyzu a překvapilo mě, že je to docela fajn pochutina, i když nožičky kobylky mně trochu škrábaly v krku.

Ve které restauraci si pochutnáte a co si tam dáváte?

Pokud bych si měl vybrat, tak zvolím thajskou kuchyni a asi nějaký druh kari, konkrétně massaman Curry. Tady v Praze mi asi nejvíce chutná v restauraci Modrý Zub.

Související