Německé společnosti jsou vynalézavé, zatímco ty čínské mistrně kopírují cizí nápady. Staré klišé, které platilo po tři desetiletí, je už překonáno. Čína loni podala 21 516 mezinárodních patentových přihlášek, meziročně zhruba o šestinu více.

V posledním žebříčku, který zveřejnila Světová organizace pro intelektuální vlastnictví (WIPO), zaujala Čína třetí příčku, ze které vytlačila Německo. Tam se počet patentových přihlášek naopak snížil na 17 927.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O Číně se už nedá mluvit jako o zemi, která jen kopíruje cizí nápady. V roce 2013 si čínské subjekty zažádaly o více než 21 tisíc mezinárodních patentů. A v globálním srovnání tak přeskočily i jednu z nejinovativnějších zemí světa - Německo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.