Žádné sankce, jak se zdá, neodradí ruského prezidenta Vladimira Putina od začlenění Krymu do své říše. V jeho postoji hraje roli řada faktorů. Jak vyplývá z grafiky, kterou sestavil týdeník Ekonom, patří mezi ně i struktura ekonomických vazeb mezi Ruskem a Západem. Pro Rusko je Západ především odbytištěm surovin, polovina ruského vývozu míří do Evropské unie, ze sedmdesáti procent však jde o plyn či ropu. Tyto zdroje Evropa těžko rychle a zcela nahradí, o suroviny je naopak zájem i jinde. V opačném směru míří z EU průmyslové zboží, ztráta vývozní destinace může srážet slabou evropskou ekonomiku. Výsledek je zřejmý.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.