Inovace hýbou světem. Nové projekty s sebou nesou více rizika, v případě úspěchu ale mohou investorům zajistit astronomické zisky. Pokrok je patrný především v oblastech solární energetiky, u automobilů poháněných elektřinou, baterií, biotechnologie, umělé inteligence, 3D tisku, u poznatků k fungování mozku a podobně.

Všechny tyto objevy budou mít v dalších desetiletích pozoruhodný vliv na celou společnost. Vzroste díky nim počet lidí, které už nebude trápit chudoba nebo špatné životní prostředí.

Prim v poslední době hraje metoda 3D tisku. General Electric dokonce použil 3D tisk k vytvoření palivových trysek - a to pouze jako jeden díl namísto 20 různých součástek. Firma by tak mohla začít vyrábět lehčí a silnější palivové trysky, díky kterým by byla letadla úspornější a ušetřila by aerolinkám náklady.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hlavní akciový stratég Saxo bank Peter Garnry věří v investice do inovací. "Na inovacích a lidském kapitálu je hezké, že většinou nejsou vymezeny pouze kapitálem, pracovní silou a politikou," upozorňuje Garnry na výhody těchto příležitostí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru