Americký výrobce luxusních elektromobilů Tesla Motors chce (téměř) sám zatočit s jednou z největších překážek rozšiřování elektromobilů - drahými bateriemi. Aby srazil jejich globální cenu, hodlá začít stavět "gigatovárnu", která by v roce 2020 měla sama vyrobit půl milionu baterií, tedy stejný počet článků, kolik se loni vyrobilo na celém světě.

"Naše gigatovárna je navržena tak, aby její produkce snižovala ceny článků mnohem rychleji, než se děje dosud. Předpokládáme, že na konci prvního roku produkce by cena klesla o 30 procent," píše se v oficiálním prohlášení firmy

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors plánuje v USA postavit obří továrnu na výrobu baterií. Razantním navýšením světové produkce lithium-iontových článků chce jejich cenu srazit dolů a svá auta tak učinit dostupnějšími.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.