Patnáct procent ročně a ještě se zárukou! Tolik činí garantovaný výnos za 12 měsíců, který nabízí zájemcům brněnská firma Financial Rescue (FR). Podle jednatelky Ireny Kubíčkové souvisí tak vysoké zhodnocení s výhodnými nákupy, případně odkupy nemovitostí.

Investice, které firma nabízí zájemcům, přitom probíhají na základě smlouvy o tichém společenství. ČNB má ovšem k investicím této firmy určité pochybnosti a chce je prověřit.

Firma tedy zájemcům garantuje podíl na zisku formou tichého společenství. „K takové činnosti, vyplývající ze zákona, jistě souhlas ČNB nepotřebujete,“ uvedla Kubíčková na dotaz Hospodářských novin. Společnost přitom může díky svým aktivitám nakoupit, případně odkoupit, nemovitosti dlužníků, nezřídka za silně podhodnocené ceny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Získat v době minimálních úrokových sazeb garantovaný patnáctiprocentní roční výnos je lákavé. Na podobné nabídky, jako na webu brněnské firmy Financial Rescue, si je ale třeba dát pozor, varuje ČNB. Společnost tvrdí, že je vše v pořádku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru