Jste zemědělec a chcete žádat o dotace? Předložte nejprve osvědčení o členství v Agrární komoře! I takto by mohla už v přespříštím roce vypadat komunikace na ministerstvu zemědělství. Návrh prezidenta Agrární komory Jana Veleby na uzákonění povinného členství sice zatím není příliš konkrétní, ale jedno je jisté: pokud bude členství v komoře povinné, významně to posílí její vliv.

Josef Stehlík, předseda konkurenční Asociace soukromého zemědělství, s povinným členstvím v komoře zásadně nesouhlasí. Je přesvědčen, že by bylo výhodné zejména pro toho, kdo by stál v jejím vedení. "Zároveň by mohlo dojít k převedení některých částí státní správy do kompetence Agrární komory," říká Stehlík s tím, že klasickým příkladem jsou právě dotace.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.