Ministerstvo zahraničí by v příštím roce mělo zaplatit na příspěvcích za členství v mezinárodních organizacích o 218 milionů korun více než letos. Informace je to překvapivá zejména proto, že výše českých příspěvků byla v době úsporných opatření Nečasovy vlády předmětem značné kritiky a v plánu bylo naopak snižování výdajů.

Náklady na členství a české působení v mezinárodních organizacích místo toho rostou přibližně o 10 procent ročně. Jen v letošním roce Česká republika za členství ve 470 mezinárodních organizacích vydá přes tři miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.