Testované Maserati GranCabrio nese přídomek MC neboli Maserati Corsa. Takovým označením oplývá i jeho verze kupé a skrývají se za ním úpravy, díky nimž je možné vyjet i na závodní okruh. Avšak vzhledem k tomu, že se otevřený vůz hodí spíše na pohodové projížďky, MC v případě testovaného modelu přináší hlavně optické změny.

 

A že to italskému vozu bez střechy sluší. Vínová červená tu kontrastuje s černými koly. Novinkou je karbonové "lízátko" na přídi a zadní difuzor. Auto má LED pro denní svícení, které připomíná oči kočky. Záď pak dozdobí spoiler vyrobený z uhlíkového vlákna. Uvnitř vozu čeká na posádku maximální luxus. Voňavá kůže, Alcantara a opět dekory z uhlíkového vlákna dodávají pocit výjimečnosti. GranCabrio se naštěstí nezbavilo velkých ručičkových hodinek uprostřed palubní desky. Kabina je tak opravdu příjemným místem k trávení volného času. A díky vysokému čelnímu sklu i bez střechy. Na přední místa ani příliš nefouká, vzadu je to už horší.

 

Ne vše je u Maserati takové, jaké by mělo v moderním luxusním autě být. Ergonomie multimediálního systému není na nejvyšší úrovni, stejně tak jeho grafika patří o pár let nazpět. Špatně se ovládají i sedačky, protože mají tlačítka umístěná v úzké škvíře mezi dveřmi.

 

 

Maserati si své příznivce získává srdcem, které mu tluče pod rozměrnou přední kapotou. Jde o osmiválcový motor s objemem 4,7 litru. Je schopen vyprodukovat celých 460 koní, které posílá na zadní kola. U toho se projevuje nenapodobitelně jadrným zvukem, který dokáže rozproudit adrenalin v žilách každého fanouška rychlých aut. Intenzita zvuku se se sundáním střechy ještě zvýší, proto se jistě i v chladnějším počasí objeví na silnicích "blázni", kteří s autem budou jezdit bez střechy.

 

Řidič má k dispozici sportovní režim. Po stisku tlačítka se změní chování automatické převodovky, kterou dodalo německé ZF. Rozhodně nevadí, že má šest stupňů, což je na dnešní dobu už vnímáno jako málo. Motor má totiž k dispozici maximální točivý moment už v nízkých otáčkách. Stovka přichází za 4,9 sekundy a maximální rychlost může být až 289 km/h.

 

Maserati ale umí potěšit i ve chvílích, kdy není potřeba jeho divoké schopnosti příliš využívat. Přes velká kola velikosti 20 palců je auto komfortní a zvládá se pohodlně přenášet přes nástrahy českých rozbitých silnic. Přitom si ale zachovává velkou jistotu v řízení a promyšlenou komunikativnost, díky čemuž má řidič z jízdy silný zážitek.

 


Tabulka technických parametrů
Maserati GranCabrio MC

Motor: zážehový atmosférický osmiválec

Objem: 4691 ccm
Výkon: 338 kW (460 k)
Toč. moment: 520 Nm
Zrychlení 0-100 km/h: 4,9 s
Max. rychlost: 289 km/h
Převodovka: 6stupňová automatická
Komb. spotřeba: 14,5 l/100 km
Rozměry: 4933 x 1915 x 1343 mm
Rozvor náprav: 2942 mm
Hmotnost: 1973 kg
Objem kufru: 173 litrů
Cena: 129 000 eur bez DPH

Související