Profesor ekonomie na Fordhamově univerzitě v New Yorku Milan Zelený patří mezi nejznámější a nejcitovanější české ekonomy. Zastává názor, že po globalizaci se nyní vrací výroba do zemí původu. Státy jako Itálie a Španělsko podle jeho slov doplatily na to, že místo sofistikovanějšího průmyslu měly na svém území jen montovny, které nyní zahraniční majitelé zavírají. Varuje, že stejně může dopadnout i Česko.

Co zapříčinilo, že místo toho, aby se srovnávala ekonomická úroveň jednotlivých zemí eurozóny, jsme svědky opaku? Například nedávná analýza banky Natixis upozorňuje na stěhování průmyslu z jihu Evropy do středu kontinentu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.