Chcete, aby vaše dítě bylo úspěšným manažerem? Nebo dokonce šéfem jedné z nejvýznamnějších firem působících v Česku? Pak potomka po střední škole nechte studovat pražské ČVUT, VUT v Brně, pražskou VŠE či Technickou univerzitu Ostrava. Právě z těchto čtyř škol totiž pochází podle průzkumu týdeníku Ekonom nejvíce šéfů významných firem v Česku.

Hned při prvním pohledu na seznam je nápadná převaha absolventů technických oborů. Ze stovky zástupců společností, které figurují v seznamu Czech Top 100, doplněných o významné banky a několik dalších velkých firem, jich techniku v té či oné formě absolvovalo 54. Ekonomii pak vystudovalo 31 šéfů, humanitní obory, například práva, sedm, šest další obory jako třeba medicínu. Několik firem o vzdělání svých nejvyšších představitelů cudně mlčí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.