Zapomeňte na slova z pohádkové písničky o tom, že "statistika nuda je". Pátrání po tom, jakou školu vystudovali šéfové nejvýznamnějších firem působících v Česku, je mnohem barvitější, než by se mohlo u statistického shromažďování dat na první pohled zdát.

Velmi pozoruhodné je například už odhalení, s jakou mírou otevřenosti se novinář, potažmo veřejnost, u společností setká. Zatímco v některých případech je zjištění organizační struktury, jmen vedoucích pracovníků a jejich podrobných životopisů (včetně údajů o studiu) otázkou několika kliků počítačovou myší, jindy musí požadavek na informaci o vzdělání šéfa projít několikadenním schvalovacím procesem a jeho výsledkem může být poměrně neurčité vyjádření o "vysokoškolském vzdělání" bez jakékoli bližší specifikace.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.