Z přehledu toho, jaké školy vystudovali šéfové nejvýznamnějších firem působících v Česku, vyplývá jednoznačná převaha škol technického zaměření. I ekonom Daniel Münich je původně absolventem ČVUT. Podle jeho soudu šli po roce 1989 ve firmách "nahoru" technici, u kterých se ukázalo, že mají na víc.

Je vysoká škola technického typu předpokladem dobrého výkonu manažerské funkce?

V určitém historickém okamžiku tady byl nedostatek lidí tohoto typu. Často byl jejich kariérní vzestup dán tím, že do českých firem vstoupil zahraniční partner a hledali se schopní, minulostí nezatížení lidé. To už se ale nebude opakovat. Dnes je situace výrazně jiná, na VŠE se už dávno neučí státní plánování, do velké míry funguje jako "business school" a jsou tu i další školy podobného typu. V budoucnu tedy bude spíše výjimka, když se do manažerských pozic dostanou absolventi technických oborů, protože budou mít konkurenci v těch, kteří mají nějakou manažerskou školu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.