Evropská unie ano, eurozóna rozhodně ne. Takové jsou hlavní závěry průzkumu Francouzsko-české obchodní komory, která letos v létě oslovila přes dvě stě manažerů malých a středních firem. Pro okamžité přijetí eura se vyslovilo jen necelých devět procent respondentů, 30 procent z nich je ochotno o společné měně uvažovat, ale až se eurozóna zbaví svých problémů. Ukázalo se tak, že skepse zástupců malých a středních firem vůči euru je podstatně větší než v případě šéfů velkých firem, z nichž by podle obdobného průzkumu PwC hlasovala pro euro čtvrtina.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.