Jedním z otců zakladatelů KRNAP byl v roce 1963 profesor Josef Fanta. "Sladit ochranu přírody a rekreaci byl už tehdy jeden z hlavních problémů, které jsme řešili,“ vzpomíná dnes třiaosmdesátiletý muž. „Bylo to zajímavé a v jistém smyslu vzrušující období. Nevěděli jsme, jak se takový park zakládá, zkušenosti jsme získávali doslova za pochodu.“

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • KRNAP byl prvním českým národním parkem. Dnes do něj míří až osm milionů lidí. A s nimi přicházejí nejrůznější plány. Mnohdy velkolepé, často ale neomalené. Ubránit unikátní území je dnes hlavním úkolem správců parku. Stejně tomu bylo při jeho zakládání.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.