Moderátor a herec Keith Chegwin přichází s nápadem, který by mu mohl přinést i dost peněz. „Měli by udělat také „Celebrity mrtvolu“, po pěti letech vykopete někoho slavného a snažíte se uhodnout, kdo to je.“ U některých by to možná bylo zábavnější, než když jsou naživu.

 

 

 

Bohužel moc humoru nenabízí téma, kterým twitterová komunita žije snad nejvíc – Sýrie. „Stále bych rád viděl a) důkazy o Assadově vině, b) širokou koalici, c) nějaký návrh, JAKÁ vojenská akce se plánuje,“ shrnuje klíčové body editor Reuters Hugo Dixon.

 

 

 

Novinář z listu City A.M Mike Bird přináší svou vizi: „Nejlepší scénář pro intervenci – západní jednotky najdou sklady zbraní hromadného ničení s poznámkou: Díky za to, žes mi je pohlídal, Bašáre, s láskou Saddam.“ Hmmm, to se asi nestane, ale vyřešila by se tím řada věcí.

 

 

 

V českých luzích a hájích je situace přece jen poklidnější, přestože už se začíná přikládat pod kotlem předčasných voleb. Už víme, že se jich nezúčastní bývalý prezident, takže bude asi o trochu méně srandy. Stručně to komentuje novinář Erik Best:

 

 

 

Také Německo čekají volby, favoritka je jasná, kancléřka Merkelová zřejmě ještě nějaký čas nebude mít konkurenci. To, jak to dopadne v Německu, samozřejmě, na rozdíl od Česka, ovlivní celou Evropu. Novinář Financial Times James Mackintosh se snaží prohlédnout mlhu budoucnosti: „Nový eufemismus od Merkelové: mluví o reformách v zemích, které 'pocítí naši solidaritu'. Auvajs.“

 

 

 

Na závěr dvě bizarnosti: Kdosi pod jménem Zvědavý Jezevec píše, že „kdyby se někdo ptal, jsem neskutečně sexy trpasličí zebra. Velmi rozšířená v částech jižní Ameriky. Rozhodně ne jezevec.“

 

 

 

A ta druhá je od „bloggera, který „příležitostně shazuje vlády“, píšícího pod pseudonymem Sandmonkey. „Putin je v současnosti v Egyptě nejpopulárnější zahraniční politik.“

 

 

Která z těchto dvou zpráv je divnější?

Související