Propad stavebních zakázek v Česku nepolevuje, naději podle šéfa firmy PSJ Františka Vaculíka nedává ani změna v podobě nové podzimní vlády. Vedle financí na stavbu dopravní infrastruktury chybí totiž i dlouhodobá koncepce. "Pokud zásadní záležitosti pro fungování státu budou závislé na politických změnách, tak se déletrvajícího zlepšení nemůžeme ani dočkat," říká Vaculík, šéf české stavební firmy, která nespoléhá na stát a rozvíjí svůj byznys na zahraničních trzích. Tam má již více než polovinu svých zakázek. Po Asii se vrhá na severní Afriku, potenciál vidí zejména v Libyi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Příští rok bude ve znamení krachů řady tuzemských stavebních firem, včetně těch velkých. Největším morem je podsekávání cen v tendrech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.