Navázání těsné spolupráce škol a firem v oblasti technického vzdělání si klade za cíl na celonárodní úrovni projekt Pospolu. Ten realizuje ministerstvo školství prostřednictvím Národního ústavu vzdělávání za podpory Svazu průmyslu a obchodu. Projekt má zlepšit nabídku technických odborníků, kterých mají firmy nedostatek. Například podniky v oblasti strojírenství, dopravy či stavebnictví mají dlouhodobě problém najít kvalifikované pracovníky, a to i přesto, že ročně opustí školy na 170 tisíc středoškoláků a vysokoškoláků. V rámci projektu se v pilotní fázi rozdělí mezi 25 partnerských dvojic - firem a škol - celkem 53 milionů korun, přičemž na každou vybranou dvojici by mělo směřovat přibližně 1,7 milionu. Dalším cílem podpory takzvaného duálního vzdělávání by měla být i změna legislativy - především daňových zákonů tak, aby firmy získaly motivaci pro přijímání absolventů.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.