Československá obchodní banka (ČSOB), která patří k největším tuzemským bankovním skupinám, v prvním pololetí vykázala čistý zisk 6,9 miliardy korun. To je meziroční pokles o 12 procent. Hlavním důvodem propadu jsou nízké úrokové sazby na trhu. 

Objem úvěrů ČSOB vzrostl meziročně o pět procent na 490 miliard korun. Růst táhly hypotéky (meziročně o 19 procent), korporátní úvěry (šest procent) a úvěry pro malé a střední podniky (sedm procent). Díky retailovým vkladům stoupl celkový objem vkladů o procento na 626,4 miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • I čtvrtá velká česká banka vykázala v pololetí meziroční pokles zisku. ČSOB vydělala od ledna do června 6,9 miliard korun, což je o 12 procent méně než loni. Celkový objem vkladů banky přitom stoupl o procento. Banka výsledek zdůvodňuje nízkými úrokovými sazbami na trhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.