Domácnosti v Česku podle ČSÚ loni dobrovolně ztratily desítky miliard korun. Své úspory čím dál více drží na běžných účtech, jejichž úroky nedokáží ani zdaleka pokrýt inflaci.

V roce 2000 měli střadatelé na lépe úročených, ale hůře dostupných termínovaných vkladech trojnásobek peněz než na běžných účtech. Ještě před čtyřmi lety šlo o přibližně stejnou sumu, poté se však situace začala dramaticky měnit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Češi stále častěji z obavy ze ztráty práce a inflace ukládají své úspory na běžné účty. Ročně tím ale ztratí desítky miliard korun. Zájem Čechů o investice by však mohly zvýšit nízké sazby u bankovních vkladů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru