Jak si ale všiml redaktor Ekonomu Miloš Čermák, přesné vyhledávání končí kdesi u cedule s nápisem Hlavní město Praha, v jiných českých městech můžete náhodou narazit i na neexistující podniky umístěné ve sklepě u sousedů. Proto světoznámou službu na Twitteru vyzval k malému pročištění špatně protříděné databáze:

 

 

 

"Po 163 letech poslala Indie svůj poslední telegram -(STOP)-," napsala na Tiwtter skutečně telegrafickou zprávu moderátorka CNN Kristie Lu Stout. Indie byla přitom poslední zemí světa, kde se posílaly telegramy "ve velkém". I když jsme tak byli v pondělí všichni svědky melancholického konce jedné archaické technologie, než ji začneme oplakávat, zkuste se krátce zamyslet - kdy naposledy jste poslali někomu telegram. Nebo spíš - poslali jste někdy někomu telegram?

 

 

 

Bez ohledu na to, jak jste odpověděli na předchozí otázku, neměli byste si nechat ujít článek o jednom dni v životě jednoho z posledních indických doručovatelů telegramů. STOP

 

 

 

Rozhodně přicházel do kontaktu s technologiemi v daleko menší míře než Michael Parenti (@exiledsurfer), který volal z rakouského pole přes Skype kanálu Russia Today. Samozřejmě nemluvil o ničem jiném než o bývalém zaměstnanci CIA Edwardu Snowdenovi a jeho informaci, že americké tajné služby odposlouchávaly komunikaci uživatelů vedenou přes Skype.

 

 

 

Člověk by měl pomalu pocit, že se mu svět technologií vymyká z rukou. Vždycky je pak příjemné přečíst si o vynálezu, který může změnit svět k lepšímu. Jeden takový je na obzoru a možná vyřeší světové potíže s nedostatkem pitné vody. Má podobu malých, energeticky úsporných čipů.

 

 

Související