Na domácím trhu trápí největší české pivovary klesající kupní síla obyvatel, orientují se proto stále více na export. Rostou jim tedy náklady na dopravu i marketing a musejí se vyrovnávat s kurzovými výkyvy. Výsledkem je, že se jim mírně snížil zisk. V případě Budějovického Budvaru loni poklesl zisk meziročně o sedm procent na 223 milionů korun, přičemž celkové tržby vzrostly o pět procent na 2,158 miliardy. Pivovar vyvezl nejvíce piva ve své historii, a to přes 657 tisíc hektolitrů. Podíl exportu na jeho produkci činil 49 procent; firma exportuje do 58 zemí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.