Resort práce a sociálních věcí povede v Rusnokově vládě politik, manažer a také bývalý člen KSČ František Koníček. Ten už na ministerstvu působil v letech 2003 až 2005 jako náměstek. Od června 2005 do začátku roku 2006 byl poslancem za ČSSD.

Mandátu se poté vzdal, aby mohl nastoupit do Lesů ČR jako náměstek. Tehdejší ministr zemědělství Jan Mládek ale náhle odvolal tehdejšího šéfa Vladimíra Blahutu, a Koníček se tak stal rovnou dočasným ředitelem podniku.

V červnu 2006 ho končící ministr Mládek jmenoval do funkce šéfa Lesů ČR. To vzbudilo odpor ODS, která se dva dny předtím stala vítězem voleb do Poslanecké sněmovny.

"Toto rozhodnutí beru jako rozhodnutí, které udělal ministr, který vlastně už nemá mandát k tomu, aby taková rozhodnutí činil. Ale může to udělat, tak to udělal," reagoval tehdy předseda ODS Mirek Topolánek.

Koníček vydržel vést státní podnik jen do února následujícího roku. Jako důvod jeho rezignace se uváděly pochybnosti Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ohledně mnohamiliardových tendrů na lesnické práce.