Budovu, v níž sídlí firma Y Soft, ná-vštěvník brněnského Technologického parku nemůže přehlédnout. Fasádu zdobí veliké černobílé kresby vytvořené mladými umělci, jejichž kreativitě dala firma volnou ruku. Nové sídlo vzniklo loni na podzim za dva měsíce přestavbou lehké výrobní haly za 27 milionů korun. Interiér v "googlovském stylu" dotváří i stolní fotbal nebo kulečník.

Není to ale jen moderní a vzdušný interiér, který už ani v nejmenším nepřipomíná spartánské podmínky, v nichž Václav Muchna v roce 2000 kdysi studentskou firmu zakládal. Dnes zaměstnává bezmála 200 lidí nejen v Brně, ale i v Izraeli, Spojených státech, Francii, Británii nebo Maďarsku. S produkty téhle dnes již globální firmy se v práci prakticky denně setkávají miliony lidí, zaměstnanci osmi tisíc firem ze 72 zemí světa. Všichni ti, kteří musejí přiložit svoji pracovní kartičku ke čtečce na tiskárnách a kopírkách, s velkou pravděpodobností používají právě software, který vznikl v Brně. Nejde o zařízení ve stylu "Velký bratr vidí, co tiskneš", ale o možnost, jak firmám snížit náklady na tisk, případně jak omezit ekologickou stopu a zvýšit bezpečnost při práci s dokumenty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma již sedm let roste ročně v průměru v desítkách procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.