Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky je nyní dosti vytížený muž. Na rozhovor má čas předem vyměřený na minuty, na stole má plný košík vizitek nasbíraných za uplynulý týden jen od velvyslanců, které u sebe na Hradě přijal. Zahraniční politika je oblastí, v níž se prezident Miloš Zeman hodlá důrazně angažovat a k nelibosti Černínského paláce to začal naplňovat sporem o (ne)jmenování velvyslanců. Podle Kmoníčka nezůstane zdaleka jen u toho. "Počkejme si na větší prezidentský projev, který bude mnohé z toho definovat. Blíží se," říká Kmoníček v rozhovoru pro týdeník Ekonom. V něm prozrazuje i to, jak silná je nejpálivější omáčka v jeho netradiční sbírce či jaký dopad má "pussyriotismus a humanrightismus" na český byznys.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • popisuje kroky prezidenta Miloše Zemana na poli zahraniční politiky šéf zahraničního odboru jeho kanceláře Hynek Kmoníček

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.