Tip

Na recepci si můžete koupit výborné domácí marmelády nebo čatní připravené z dýně, případně z jahod či zámecké lednické víno z limitované produkce Petra Cibulky. A také skvělé zákusky od tuniského cukráře.

Menu

Vídeňský telecí řízek s lednickým bramborovým salátem 240 korun

Stehenní konfit z divoké kachny s křenovou omáčkou a kynutým knedlíkem 220 korun

Pečené kůzlečí na česneku s máslovým hráškem 240 korun

Grilovaný candát na domácím kyselém zelí s křenovou omáčkou a bramborem 275 korun

Pohankové špecle s kopřivami a sýrovou omáčkou 135 korun

Většinu z nich objevil a kreativně doladil spolumajitel hotelu, šéfkuchař a také začínající vinař Petr Cibulka. A protože talent spojuje s poctivostí řemesla a důrazem na místní produkty, patří jeho restaurace mezi největší gastronomické perly celé Jižní Moravy. A aby toho nebylo málo, začal si vedle bylinek pěstovat třeba vlastní dýně či chovat husy, které mají společně s mladým vínem ozdobit podzimní svatomartinské hody. V Grand Moravii vládne slow food zaměřený především na špičkovou prezentaci moravské kuchyně, jakou téměř nikde jinde nenajdete.

 

Snová křenová omáčka

Restaurace Grand MoraviaNebo už jste slyšeli o takových specialitách, jakými jsou sumčí játra či kapří klobásky, které se tu čas od času objevují na menu? Ale všechna jídla jsou zde vyladěná k dokonalosti, takže ať už ochutnáte cokoli, nebudete litovat. Z předkrmů stojí za zkoušku například uzený pstruh s výtečným smetanovým křenem či parfait z husích jater. Pokud chcete objevovat zvláštní chuťové kombinace, pak zkuste pečené kuře se speciální rajskou omáčkou, neboť tuto unikátní úpravu přinesli na jižní Moravu Chorvaté, kteří se sem přistěhovali v době Marie Terezie.

 

Největším trumfem je ovšem divoká kachna s křenovou omáčkou a velkým kynutým kulatým knedlíkem a pak také slavný "šnicl", tedy vídeňský telecí řízek s lednickým bramborovým salátem, který je v kraji oblíbeným svátečním a často i svatebním jídlem. Právě tato dvě jídla patří v Grand Moravii k těm nejoblíbenějším. Hned na třetím místě je grilovaný candát podávaný po alsaském způsobu s kyselým zelím a křenovou omáčkou. Perfektní volbou je také sezonní nabídka – v dubnu je to například jemné a křehké kůzlečí maso, zatímco v květnu čeká na hosty restaurace vyhlášená delikatesa v podobě telecího masa se smrži.

 

Domácí lednické víno

Z nápojů doporučujeme lahodnou domácí bezinkovou limonádu, která je dochucená verjusem, tedy velmi kyselou šťávou připravenou z nezralých hroznů (používá se tu třeba i do salátů či na dochucení svíčkové). Pokud si ji dáte s ledovou tříští, je maximálně osvěžující.

 

A pak na vás samozřejmě čeká skvělé víno. Součástí hotelu je totiž velmi slušně zařízená vinotéka, kde najdete spoustu krásných moravských vín respektovaných producentů, ať už je to Moravíno Valtice, vinařství Baloun či vinařství Horák. Mezi nejzajímavější kousky patří vína od Františka Mádla, především jeho pinot noir je výtečný a můžete s ním strávit příjemný večer.

 

 

Pokud ovšem chcete být styloví, tak musíte k Cibulkově kuchyni ochutnat také Cibulkova vína. Zatím jich ještě nemá mnoho, ale všechna jsou krásně pitelná. Ať už je to nové růžové ročníku 2012, připravené z odrůdy cabernet sauvignon, nebo tradiční rýnský ryzlink 2011, případně méně známá nová odrůda hibernal. Přitom potěší i velmi příjemné ceny, neboť za láhev růžového zaplatíte jen 130 korun, zatímco "rýňák" je jen o 30 korun dražší. Novinkou je pak ovocný cabernet sauvignon, který sice trochu trpí tím, že jde o velmi mladý vinohrad, takže víno ještě nemá pevnou strukturu a sílu, ale jeho mladá energie podpořená příjemnou ovocností z něj dělá zajímavé víno, jehož potenciál (chtělo by to alespoň dva roky na láhvi) se časem jistě projeví.

 

Firemní klientela může využít širokou nabídku konferenčních místností, pět sálů a salónků s kapacitou od 10 do 150 osob, ale také vinný sklep s kapacitou 90 lidí či zahradní restauraci Pod Pergolou, kde se připravují speciality na venkovním grilu. Čtyřhvězdičkový My hotel má 49 pokojů, k dispozici je sportovní vybavení pro tenis a další sporty.

 

 

Rozhovor se šéfkuchařem: Petr Cibulka

 

Co by správný šéfkuchař nikdy neudělal?

Nikdy by nenechal kuchyni ve štychu. Co to znamená? Nikdy by se nehodil marod, nekoupil by místo domácího mléka mléko v samoobsluze či by nikdy nenahradil jednu surovinu jinou, horší a levnější. Kuchyně je prostě kolektiv, který potřebuje šéfa, jenž jde ostatním příkladem.

 

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Dobře upečené kuře na másle s rýží, dobře upečená rybka, ať už je to třeba kambala či candát. A také špičkově připravený steak, který je jako máslo.

 

Jaká je vaše nejoblíbenější restaurace?

To musí být taková restaurace, kvůli které jste ochoten sednout do auta a jet tam. Což je v mém případě třeba Plachutta ve Vídni.