Je to o něco dražší, než kdybyste si zavolali taxíka. Ale o hodně levnější, než když si budete vydržovat šoféra s řidičem. Toť základní definice služby, kterou nabízí americká společnost Uber. Založená v San Francisku v roce 2009, dnes fungující ve 29 zemích světa. Bude Praha třicátou? Mohla by. V Praze už asi měsíc pracuje Tomas Calanos, manažer Uberu pro otvírání poboček v nových městech. Setkává se s lidmi, "osahává" si zdejší trh, hledá zaměstnance do pražského týmu. Jeho poslední "prácičkou" byl Singapur, kde Uber začal fungovat letos v lednu. Co je na Uberu tak výjimečného a proč se o něm tolik mluví? Jen proto, že nabízí lépe situovaným lidem příjemné svezení v luxusních autech?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.