Správně, Falklandy (@falklands_utd). Žádný div, že právě tento ostrov ležící asi 500 kilometrů východně od pobřeží Argentiny na téma smrt Margaret Thatcherové stihl vydat třináct tweetů a další budou nepochybně následovat. Jeden za všechny: „Odpočívej v pokoji, baronko Thatcherová. Jsme navěky Tvými dlužníky. Děkujeme z celého srdce.“

 

 

 

Přání, aby bývalá britská premiérka odpočívala v pokoji, zaplnil sociální média. Slova „rest“ a "peace“ se ale dají použít i v mnohem příjemnějších souvislostech, jak ukazuje mediální magnát Rupert Murdoch (@rupertmurdoch): „Užívám si dva dny volna s kolegy a přáteli v australské buši. Připadá mi, že sem duševně patřím. Mír a klid,“ napsal 6. dubna.

 

 

 

„Rest“ a „peace“ následovalo na Murdochově profilu i o dva dny později, ovšem v opačném pořadí a poněkud jiné souvislosti: "Margaret Thatcherová: symbol svobody a síly. Změnila Británii a svět k lepšímu. Ať odpočívá v pokoji."

 

 

 

Kondolence zemřelé Železné lady připojili i čeští politici. Ne tak Úřad vlády. Aspoň soudě podle jeho oficiálního twitterovského účtu (@strakovka):

 

 

 

Pokud jde o otisk Česka ve světě, jeden významný zářez, pardon nevídané dva zářězy, si připsal Tomáš Rosický, od nějž by to popravdě čekal málokdo. A jak upozornil twitterovský účet Arsenalu (@Arsenal), pochvalu si vysloužil i od pana trenéra Wengera.

 

 

 

Fotbal je zaměstnání jako každé jiné a tak odpověď na níže uvedený dotaz amerického deníku Wall Street Journal (@WSJ, mimochodem patří Murdochovi) je v tomto oboru jasný: tlouštíky, kuřáky a ty, kdo se zadýchají i doma u televize, by do týmu nebral ani Arsenal. Ale co ostatní? Měly by firmy penalizovat ty zaměstnance, kteří kouří, jsou obézní a kašlou na své zdraví?

 

 

Sportu zdar.

Související