Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Obchod jako takový skýtá celou řadu rizik a o obchodu se zahraničními partnery to platí dvojnásob. Před uzavřením obchodu by měla firma vzít na vědomí rizikové faktory a popřemýšlet, jakým způsobem je eliminovat. Obecně rozlišujeme tři základní druhy rizika, které se týkají obchodování se zahraničím:

Komerční
Teritoriální
Měnové

Každému riziku se lze ale nějak částečně bránit a preventivně opatřit. Například v rámci měnového rizika lze využít pro zajištění výkyvů kurzů třeba forwardy.

Forward je finanční derivát, kterým si dnes zajistíte (zafixujete) na určitou dobu pevný devizový kurz, přičemž vypořádání obchodu proběhne v budoucnu. Využitím forwardu se vyhnete pohybu kurzu po celou dobu fixace a zamezíte tak riziku ztráty plynoucí z nepříznivého vývoje kurzu, na druhou stranu se můžete připravit i o výnosy, které by vám přinesl pozitivní vývoj kurzu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.