Valné shromáždění OSN schválilo Smlouvu o obchodu se zbraněmi. Ta by měla zamezit dodávkám zbraní do zemí, kde hrozí jejich použití k páchání genocidy, zločinů proti lidskosti nebo válečným zločinů, napsal v úterý Washington Post.

Ve Valném shromáždění hlasovalo 154 států pro přijetí smlouvy pouhých několik dní poté, co Írán, Sýrie a KLDR jednomyslné přijetí smlouvy na konferenci OSN zablokovaly.

Dohoda počítá hlavně s tím, aby vlády kontrolovaly vývozy konvenčních zbraní ze svých zemí a zabránily tak tomu, aby se zbraně dostávaly do rukou teroristů, pirátů, extrémistů či různých bojůvek. Návrh také vychází z principu, že každá země by před každou transakcí měla zvážit, zda zbraně neposlouží k páchání genocidy či jiných porušení lidských práv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.