Česká republika je na tom z ekonomického úhlu pohledu dobře. "K mému překvapení možná i poroste. A minimálně v porovnání s vašimi sousedy na tom bude Česká republika i česká koruna relativně nejlépe," říká při své návštěvě Prahy v rozhovoru pro IHNED.cz Steen Jakobsen, hlavní ekonom dánské investiční banky Saxo Bank.

V delším horizontu podle něj česká koruna překoná výkony měn sousedních zemí. Ve srovnání s eurem bude během pěti let mírně posilovat.

"Velmi důležitým faktorem, který ovlivní váš zisk, bude výběr měny. Nyní jsme se již přesunuli do krize politické. V této krizi jsou to právě měny, které slouží jako nástroj k odložení reálného rozhodnutí a řešení," doplňuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Skvělé příležitosti k výdělku na trzích jsou, měny mohou nabídnout velké zisky. Období tisknutí peněz se posunulo do fáze měnových válek, kdy je veškerá snaha směřována na co největší oslabení měny," říká exkluzivně pro IHNED.cz hlavní ekonom Saxo Bank Steen Jakobsen.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru