Vztyčujeme zdi. "My" znamená noviny a "zdmi" se rozumějí nepřátelské hlášky, které se objeví, když si chcete něco přečíst na zpravodajských webech. Zní různě, ale smysl mají vždy stejný: "Zaplať, nebo odejdi." Naštěstí jdou mnohé zdi přelézt nebo obejít ("Nikdy nepodlézej!" říká staré skautské přísloví), i tak je to však pochopitelně nepříjemné. Myšleno pro čtenáře. Už skoro 500 deníků v Americe částečně, nebo zcela inkasuje peníze za svůj obsah na webu. Nechtěný vtípek se povedl deníku San Francisco Chronicle. Ten zpoplatnil svůj web a oznámení o tom umístil za právě vztyčenou předplatitelskou zeď. Čtenáři si tak mohli přečíst pouze první odstavec, ale celé vysvětlení a prohlášení vydavatele bylo už za peníze. Deník později s omluvou alespoň tento článek nabídl nebohým čtenářům zadarmo, zbytek však zůstává za peníze. A mimochodem, přístup zdarma nemají ani samotní redaktoři novin. Jejich zaměstnavatel jim vzkázal, že jestli si své články chtějí číst na webu, ať nejdříve zaplatí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.