V nové rubrice na webu Ekonom.cz se můžete těšit na pravidelné souhrny nejzajímavějších tweetů týdne z řady oblastí (od vědy přes českou ekonomiku až po zahraniční dění), které pro vás vždy vyberou a okomentují redaktoři týdeníku Ekonom. První na řadě je Miloš Čermák a tweety s mediální tematikou.

 

Bill Gates
@billgates
Miluji český týdeník Ekonom. Je o tolik lepší než ten britský plátek (jak se jmenuje, The Economist?). Povinná četba pro všechny miliardáře.

 

Zakladatel Microsoftu je věrným čtenářem českého Ekonomu. Zřejmě si jeho obsah nechává přeložit a obsahem je zcela nadšen. Počkejte … ano, máte pravdu, svůj výběr "tweetů týdne" jsem začal podvrženým tweetem. A to vyrobeným v aplikaci, která možná zamotá hlavu mnoha novinářům na světě. Za pár vteřin tu vyrobíte podvržený mail od jakéhokoliv uživatele Twitteru. Aplikaci najdete na stránce s názvem "Nechte mě to tweetnout za vás" (http://lemmetweetthatforyou.com), no a my jsme na zkoušku tweetli právě za Billa Gatese. No a teď už pokračujme tweety, které zajímavé osobnosti na Twitteru opravdu napsaly.

 

Bill Gates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martin Veselovský
@veselovskyma
Zeman je pro mě něco jako Ježíš pro papeže. To není chorobopis z Bohnic, to je nový předseda SPOZ Štengl.

 

 

První věta respektovaného veřejnoprávního moderátora trochu vylekala, nicméně jde o citát nového šéfa strany "Zemanovců". Takže máme základní osoby a obsazení, víme, kdo je papež i Ježíš, a zbývá už jen najít Boha.

 

Anthony De Rosa
@antDeRosa
Kdo v New Yorku platí 160 dolarů za hodinu tenisu v hale? Zjevně pracuju ve špatném oboru.

 

 

 

 

Ani významní novináři nemusí řešit stále jen superdůležité problémy. Například editor pro sociální média agentury Reuters (a jeden z vůbec nejaktivnějších noviářů v této sociální síti) si zřejmě chtěl o víkendu na Manhattanu zahrát tenis, a zdálo se mu to drahé. Inu, měl se líp učit a mohl být třeba ruským oligarchou.

 

Rupert Murdoch
@rupertmurdoch
Peking 2013. Všude je duch inovací. Velké naděje pro populárního nového prezidenta Si. Uvidíme. Velká témata k řešení.

 

 

Jeden z nejmocnějších mužů světových médií je na výletě v Číně a zjevně ho nadchla tamní atmosféra. Ne všichni uživatelé Twitteru jeho nadšení sdílejí a například se ptají, kde přesně v Pekingu ty inovace viděl. Počkejme si, třeba vysvětlení přijde.

 

Tomáš Etzler
@tvtomas
Priority nastaveny jasně a hlasitě. První tři zahraniční cesty Si Ťin-pchinga: Rusko, Tanzánie, Kongo.

 

 

Z Číny ještě jednou, tentokrát od korespondenta České televize. O nových vyhlídkách Číny by si asi s Murdochem moc nerozuměli. Na druhou stranu, pravděpodobnost, že toto téma někde v baru v Pekingu proberou, je poměrně malá.

 

Alexis Madrigal
@alexismadrigal
Běží někdo zítra maraton v Oaklandu? Je to můj porvní a musím přiznat, že mám trochu strach.

 

 

Jeden z nejuznávanějších amerických novinářů, kteří se věnují novým technologiím (píše například pro časopisy The Atlantic nebo Wired), si v neděli zaběhl svůj první maraton. V Oaklandu bylo dopoledne příjemných patnáct stupňů, takže ideální běžecké počasí.

 

Petra Brodilová
@zbrody
Přátelství, to je když o svých přátelích napíšete krásný tweet, pošlete jim ho a oni vám odpoví, že tam máte hrubku. Všichni, bez vyjímky.

 

 

Další příspěvek do diskuse o tom, co je to vlastně to přátelství v sociálních médiích. Tahle definice není špatná … a je v ní samozřejmě nastražena hrubka.

Související