A když měl být telefon konečně oficiálně představen, zamluvila si firma jeden z největších sálů v New Yorku a novináři stáli v desítky metrů dlouhé frontě. Samotnou show pak sledovaly přes internet miliony fanoušků nových technologií z celého světa.

 

Že je to nuda a představení nových produktů firmy Apple takhle vypadá pokaždé? Chyták je v tom, že řeč je o firmě Samsung a jejím novém telefonu Galaxy S4. Premiéra "čtyřky" vlajkového modelu Samsung Galaxy opravdu vyvolala pořádný rozruch. A byť samotné slavnostní uvedení stále nemělo glanc a eleganci premiér v režii firmy Apple, berme jako velký pokrok, že kuňkající asijské manažery Samsungu nahradila překvapivě svěží a zábavná show ve stylu broadwayských muzikálů.

 

Samotný telefon je mírným zklamáním (jeden z šéfů dalšího konkurenta, firmy HTC, trochu jedovatě poznamenal, že Samsung utratil více za marketing než za vývoj), změny v designu jsou minimální a očekávané nové funkce jsou spíše libůstkami pro hračičky než opravdu revoluční změny.

 

Nepochybně se objeví spousta testů a recenzí, které budou "čtyřku" od Samsungu srovnávat s "pětkou" od Applu, a je zrovna tak nepochybné, že se neshodnou. Oba modely mají své plusy i minusy a objektivní verdikt neexistuje. Pro Apple je nepříjemné, že Samsung posiluje na jeho vlastním hřišti, kterým je americký trh. V prodeji smartphonů sice stále vede, ale trend naopak přeje jihokorejskému výrobci. V posledním čtvrtletí meziročně posílil o 9 procent, zatímco Apple 2 procenta ztratil.

 

Malá momentka z uvedení "čtyřky": Když byli novináři "připuštěni" k novému telefonu a mohli si ho vzít konečně do ruky, většina ho fotografovala svým iPhonem.