Až v blízké budoucnosti použijete u kasy místo bankovek mobilní telefon vybavený technologií NFC (bezdrátové komunikace na krátkou vzdálenost) a pak si doma otevřete smartphonem vchodové dveře, dost dobře za to možná budete vděčit i Kryštofu Korbovi.

Devatenáctiletý student pražského gymnázia se přes svůj zájem o mobilní zařízení dostal až do středu dění okolo českého vývoje služeb, které majitele smartphonů zbaví potřeby nosit po kapsách mince, klíče, platební karty a další "nezbytnosti". Tedy věci, bez nichž v dnešní době většina Čechů nevytáhne paty z domu. Všechno totiž budou mít k dispozici v digitální podobě, na jednom místě a na dotek ruky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vyzkoušel si roli šéfredaktora, konzultanta i projektového manažera, a to Kryštof Korb ještě ani nestihl odmaturovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.