Německá spolková kancléřka objevila nové předvolební téma. Angela Merkelová se poprvé výrazněji zapojila do debaty o platech manažerů.

A její zpráva je jasná: "Bezuzdnost nesmí ve svobodné a sociální společnosti být. Proto podporuji například plány EU, které částečně omezují extrémně vysoké příjmy ve finančnictví," uvedla v rozhovoru pro Freie Presse.

Kancléřka také dodala, že chápe rozhořčení lidí kvůli extrémně vysokým příjmům top manažerů a jejich požadavek, aby to konečně skončilo. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Švýcaři v referendu rozhodli, že se zlatými padáky a bonusy top manažerů se musí skoncovat. V Německu se toho chytila i vládní koalice, která požaduje změny. Nyní se poprvé do diskuse o omezení výše platů připojila i kancléřka Angela Merkelová.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.