Společnost Ahold provozuje síť supermarketů a hypermarketů Albert. Podle odhadů firmy Incoma GfK je v současné době s podílem téměř 10 procent jedničkou ve svém oboru na tuzemském trhu. Po dosažení těchto úspěchů přechází dosavadní generální ředitel Jan van Dam do Spojených států a v jeho pozici ho 1. dubna vystřídá Jesper Lauridsen. Děje se tak právě v době, kdy maloobchod v celé Evropě zažívá obrovské turbulence a česká Státní zemědělská a potravinářská inspekce přichází se zprávami, že se z falšování potravin stal byznys, v němž už dávno nejde o nějakou garážovou výrobu, ale o tisíce tun zboží a pohádkové zisky. Jan van Dam tvrdí, že kontroly vítá: obchodu i státním orgánům jde podle něho shodně o to, aby zákazník nakupoval bezvadné zboží.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Při výběru dodavatelů jsme pečliví, ale nemůžeme stoprocentně ručit za kvalitu potravin, říká Jan van Dam, odcházející šéf supermarketů a hypermarketů Albert.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.