Kdo jsou lidé, kteří místo jistoty "fleku" ve velké firmě začnou od nuly budovat vlastní podnik? Před sebou mají jen dvě věci. Vizi, jejíž realizace je daleko a v mlze, a práci za nulový plat. Navíc noci beze spánku a milion tušených i netušených překážek. Kdo se do toho pustí? Dobrou odpověď dává skvělý dokument Start-upové děti natočený dvěma mladými pohlednými režisérkami. Vala Hallsdorsdottirová a Sesselja Vilhjalmsdottirová pocházejí - jak jména možná napovídají - z Islandu. První studovala techniku a druhá ekonomii. Měly to štěstí, že je bankovní a hospodářský kolaps na Islandu v roce 2008 nepřipravil o peníze ani o zaměstnání. Ani jedno totiž neměly. Ale samozřejmě nebylo jednoduché začínat kariéru v zemi, která byla v tom okamžiku naprosto na dně. Žádná "teplá místečka" nebyla k dispozici. Vala a Sesselja spolu založily firmu a nabídly na trhu deskovou hru. Měla překvapivý úspěch, celý náklad - vyrobený v Číně - se podařilo vyprodat za pět dní. Najednou se podnikání zdálo tak jednoduché! A zřejmě to bylo i důvodem, proč se obě mladé Islanďanky rozhodly natočit film, kterým by zachytily start-upovou mentalitu úspěšných byznysmenů a zároveň další lidi motivovaly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.