Je typickým geekem, který se nejlépe cítí u počítače nebo ve své dílně. Ale nášlapnuto má dobře i pro případný úspěch v byznysu. Josef Průša je asi nejúspěšnějším světovým designérem 3D tiskáren v kategorii RepRap. To jsou malé tiskárny založené na otevřeném designu, které každý může kopírovat a vylepšovat.

Průša vylepšil design tak dobře, že jeden z nejrozšířenějších modelů nese jeho jméno. Je těžké odhadnout, kolik jich ve světě funguje, ale bude to minimálně dvacet až třicet tisíc. Šíří se rychle, protože návod na jejich stavbu najdete na webu, třeba na tom Průšově na adrese Josefprusa.cz. Cena za součástky i materiál je do deseti tisíc korun. A bonus navíc? Na již hotové tiskárně můžete vytisknout většinu součástek pro tiskárnu další.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.