Vydání časopisu Time datované 12. listopadu 2012 je výjimečné. Nikoli proto, že na obálce jsou mořské vlny vzedmuté přicházející bouří Sandy. Důvodem není to, "co" je na fotografii, ale "jak" byla pořízena. Profesionální fotograf Benjamin Lowy ji udělal iPhonem, konkrétně aplikací Instagram. "Má možná menší rozlišení, než kdyby byla pořízená zrcadlovkou, ale vyšla nádherně. Skoro jako by byla namalovaná," pochlubila se šéfka fotooddělení časopisu Kira Pollacková. Byl to ostatně její nápad. Jak se k New Yorku a dalším velkým městům blížila Sandy, domluvila se Pollacková s pěti fotografy. Všichni používali mobilní telefony a snímky okamžitě publikovali na instagramový účet časopisu Time. Proč fotili telefony, a ne zrcadlovkami? Protože to v extrémních podmínkách bylo jednodušší, než kdyby s sebou museli nosit profesionální výbavu. A navíc mohli fotky rovnou publikovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Fotoaparáty zvané kompakty byly vždy doménou amatérů. Proč se teď profesionálové zamilovali do fotografování mobilem?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.