Hodinky jako holinky, banka jako baňka.

Největší ruská banka Sberbank, která v Česku koupila pobočky Volksbank, u nás začne od března působit pod svým ruským jménem. Otázka zní, na jaké adrese ji najdeme na webu. Jak napsal na blogu Tomáš Krause, na adrese Sberbank.cz je webová prezentace bizarní a podle všeho neexistující české společnosti Sběr baňk. Doménový squatting, tedy zabírání adres se jmény existujících firem či značek, není nic nového. V tomto případě jde však pravděpodobně o dlouho dopředu připravenou a promyšlenou akci. Kamufláž "sběrem baňk" má jasný motiv, totiž obavu z toho, aby v případném sporu soud neměl rozhodování o odebrání domény tak jednoduché. Ale jde i o čas, a pokud chce ruská Sberbank vstoupit do Česka ve vší parádě, nebude to mít ohledně internetové adresy asi levné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.