Křižuje v posledních dnech několikrát republiku, využil jsem čas strávený v autě k poslechu nových přírůstků v mé diskotéce. A tak jsem i zcela propadl kouzlu alba American Soul od Micka Hucknalla. Odhlédnu-li od faktů, že titul Americká duše je dvojznačný a prezentuje jen jeden z výchozích hudebních pramenů soudobé severoamerické hudby, a že Mick Hucknall je Angličan, pak si troufám tvrdit, že album skutečně vypovídá o současné "americké duši", byť převážně o té afroamerické, která dnes představuje jednu sedminu populace USA. Koneckonců z jejího středu pochází muž, který byl právě podruhé v řadě inaugurován prezidentem USA. Jaká je tedy "americká duše" podle Obamy (resp. Hucknalla)? Plná emocí a víry ve vyšší smysl, mezilidské vztahy staví za základ životní cesty. Zdá se, že i drsňáci typu Quentina Tarantina tento stav americké duše pochopili a jeho Nespoutaný Django je mnohem více než o boji za svobodu černošských otroků o naplnění milostného vztahu dvou nesvobodných lidí. Vzpomenete si na heslo první prezidentské kampaně Baracka Obamy? Hope. Naděje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.