Logika a analytické schopnosti

Při náboru nových zaměstnanců patří k nejvyužívanějším testy logického či analytického myšlení, které svojí stavbou i úkoly často připomínají klasické inteligenční testy. Jde v nich kupříkladu o doplňování číselných řad, často se v nich objevují rovněž slovní úlohy, jejichž smyslem je ověřit schopnost získávat informace z textů či grafů. Jedním z těch, kteří se rozhodli uchazeče o práci ve své firmě tímto způsobem testovat, je i majitel potravinářské společnosti Emco Zdeněk Jahoda. Proč? "Někteří lidé mají dokonalé vystupování, při osobním setkání dokážou okouzlit, jenže když pak dojde na samotnou práci, je to horší. Po několika takových zkušenostech jsem ve firmě zavedl povinné testování," popisuje Jahoda. Od té doby musí každý kandidát na administrativní či manažerskou pozici v jeho firmě úspěšně složit testy, které změří, jak je na tom s logickým uvažováním a analytickými schopnostmi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.