Mnohé firmy v poslední době snižují počty manažerů, které potřebují pro svůj chod. Ve srovnání s dobou před vypuknutím krize často poklesly i odměny vedoucích pracovníků. Tyto, na první pohled jednoznačně nepříznivé, podmínky naopak svědčí interim neboli prozatímním manažerům. "Poptávka po nich se v Česku pomalu zvyšuje. V poslední době jsme se tak začali přibližovat Německu, kde firmy s těmito lidmi ročně uzavírají desetitisíce kontraktů," konstatuje předseda České asociace interim managementu Vladimír Větrovský. Chvíle pro najmutí interima přichází v situacích, na které standardní výkony firemního managementu nestačí. "Klasicky jde o situace, kdy je třeba optimalizovat výrobu, snížit stav zaměstnanců, upravit kritéria pro výběr dodavatelů nebo například přenastavit obchodní model firmy," říká řídící partner poradenské společnosti Expeo Ján Dolejš. S trochou nadsázky lze říci, že interim manažer pracuje jako kombinace poradce a projektového manažera. "Úlohou konzultanta je identifikovat problém či najít skryté rezervy klienta a navrhnout cestu k řešení obtíží či lepšímu využití firemních zdrojů. Na konci svého působení v podniku odevzdá plán. Ten dostane do rukou projektový manažer, který pak tuto strategii uvede do praxe," popisuje Dolejš. Kouzlo interim manažera spočívá v tom, že zvládne obojí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.