Společnost Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) je pro jedny symbolem úspěchu investičních pobídek, pro druhé naopak důkazem jejich rizik. S automobilkou byla spojena velká očekávání, město Kolín se kvůli přípravě průmyslové zóny a vybudování nových bytů zadlužilo. Továrna zažila dobu, kdy nebyla schopna uspokojit poptávku a zaměstnávala i dělníky z Vietnamu, v posledních letech však na ni dolehla evropská krize a počet zaměstnanců výrazně snížila. Nyní závod jede jen čtyři dny v týdnu a objevují se spekulace, že vzhledem k doběhu investičních pobídek hrozí jeho uzavření. To však viceprezident společnosti TPCA Patrice Le Guyader zásadně popírá. Podle něho přinesl projekt prospěch oběma mateřským společnostem, TPCA je nadále zisková a její budoucnost spočívá v novém modelu. Ten se sice měl podle dodavatelů původně objevit už loni, ale mateřské firmy si to nakonec rozmyslely - údajně proto, aby novinka z TPCA přesně zareagovala na nová auta Volkswagen up!, Škoda Citigo a Seat Mii, která se vyrábějí v Bratislavě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Z Kolína neodejdeme," tvrdí Patrice Le Guyader, viceprezident automobilky TPCA. Ze středních Čech tak budou dále auta směřovat do světa, nejnověji i do Malajsie a Indonésie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.