Nejméně tři nové spory s mezinárodními investory přibyly ministerstvu financí jen v posledních měsících. A to se ještě čeká, že se o peníze za své údajně státem zmařené projekty začnou tvrdě hlásit zahraniční investoři do tuzemské fotovoltaiky. Česko se tak stále ne a ne vymanit z pozice "otloukánka", na němž se vyplatí vymáhat odškodné za takřka jakýkoli neuskutečněný projekt.

Svoji vinu na tom nesporně nese i pošramocená pověst z počátku tisíciletí, kdy se stát neuměl žalobám účinně bránit, a řadu podnikatelů tak ke sporům doslova navnadil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.