Dva miliony hráčů každý den, kteří odehrají 10 milionů partií kulečníku, vykonají při nich 80 milionů šťouchů a pošlou si sedm milionů zpráv. Tak vypadá průměrný den ve virtuální hře Pool Live Tour, která patří mezi nejpopulárnější na sociální síti Facebook. Ačkoli má nejvíce hráčů v zemích, jako je Argentina, Egypt nebo Malajsie, všechna data nakonec končí v Praze, v sídle herní společnosti Geewa. "Název firmy je zkratkou pro Games Everytime Everywhere With Anybody (hry kdykoli, kdekoli a s kýmkoli - pozn. red.)," vysvětluje v rozhovoru pro týdeník Ekonom Miloš Endrle, spoluzakladatel a technický ředitel herního vývojářského studia.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.